Bohem Korusu

Kaliforniya’nın şehirlerinden olan San – Francisco’ya bağlı Mont Rio’da 1890 yıllarında gizli toplantılar düzenleniyordu. Bu toplantı yerlerinden biri gizemli korudur. Gizemli koru, 1000 yaşından büyük olup 90 metre uzunluğundadır.  1100 hektarlık alana yayılmış olup Bohem korusu olarak adlandırılır.  İlk olarak ise erkeklere özel bir kulüp olarak düşünüldü.

Bohemler Korusu Nedir?

Gizli cemiyetler arasında yer alır. İlk başlarda erkeklerin katıldığı bir kulüptü. Üst düzey elitler katılım sağlıyordu. Temmuz ayında buluşarak şeytana tapma eylemleri gerçekleştirmeleri söylentiler arasında yer alıyor. ABD başkanları olmak üzere medya patronlarının da pek çoğunun misafir olarak katılım gösterdiği söyleniyor.

Klubün koruyucusu ise Nepomuk’lu John olarak bilinir. Bunun yanı sıra efsaneye göre Kraliçe hakkında birtakım gizli bilgileri ortaya çıkardığından dolayı bu kişi Bohemiya Hükümdarı tarafından öldürülmüş. Bohem korusunda yer alan gölün kıyısında Neopomuk’lu John oyması yer alır. Heykelin parmakları ise dudaklarının üzerinde yapılmış.

Bohemler korusu Kaliforniya eyaletinin Monte Rio kentinde erkeklerin kabul edildiği kamp alanıdır.  Kızılçam ormanları ile kaplı olan bu alanda her yıl olmak üzere Temmuz ayında 2 hafta süren etkinlikler düzenlenir. 1872 senesinde kurulmuştur.

1879 yılında ise Bohemler korusu kulüp faaliyetleri adına satın alındı. Geleneksel olan buluşmalarda 1899 senesinde başladı. Üyeler arasında ünlü müzisyenler, büyük iş adamları ve medyanın önde gelen isimleri var.

Üye olmak adına bekleme süresi 15 ya da 20 yıl. En hızlı üye olan kişilerin bile 3 ay bekledikleri söylentiler arasında yer alıyor. Üye olan adaylar daha önce üye olan iki kişinin referansına sahip olmalıdır. Yıllık aidat 25.000 $. Üyelikte 40 yılını dolduran kişiler Eski Gardiyan sıfatını alır. Bu eski gardiyanlar ise kulüp toplantılarında öncelikli olarak oturma hakkı elde eder.  Bazı toplantılara misafirlerde alınıyor.

Sloganları ” Ağ ören örümcekler giremez” olarak biliniyor. İş ile ilgili konuların ise kamp alanına getirilmemesi amaçlanır. Ancak pek çok ticari ve politik konunun bohemler korusu içerisinde karara bağlandığı söylenir. Atom bombasının imal edilmesinin de aynı şekilde bu koruda alınan kararlar içerisinde yer aldığı söylentiler arasında.

İlgili Makaleler

Close